Społeczność
blog.ekologia.pl   Blogerzy   Ja i świat   Jesteś tym co jesz?
10

Jesteś tym co jesz?

Jesteś tym co jesz. Takie proste a zarazem jakie trudne...
oprac. Renata Zarzycka

Zdrowa, naturalna i nieprzetworzona żywność to lek na większość chorób XXI wieku . Prawie wszyscy o tym wiedzą a mało kto przestrzega tych zasad.

Warto pamiętać, że w chorobie jedynym człowiekiem, który faktycznie może Cie uzdrowić - jesteś Ty sam. Co robić?

Inwestuj zatem swój czas w zdobywanie informacji. Czytaj, zdobywaj wiedzę, pytaj i odpowiednio się odżywiaj. Może podpowiedź jest w tym filmie?

Jadam mięso. Co prawda tylko delikatne i w niewielkich ilościach, ale wciąż się zastanawiam nad tym o czym jest mowa w filmie. Jak to faktycznie z tym jest?

I co Ty na to?

.

Spis wszystkich blogów tutaj >>

.

Zobacz ten wpis w dziale WELLNESS - blog osobisty www.renatazarzycka.pl >>

Ten wpis czytano 2322 razy.
Tak, jedzmy z umiarem mięso-ja lubię drób-, za to więcej warzyw i owoców.
Każdy przechodzi wszystkie stadia rozwoju ale dzięki odpowiedniemu żywieniu można ten proces opóżnić.
Bułeczek baszki nie jadłam ale za to uwielbiam racuszki z dyni.
Jedzmy zdrowo, żyjmy dłużej!
Lilka - Sobota, 08 Styczeń 2011 21:05
"(...) jeśli stosujesz pełną życia dietę, obfitującą w świeże warzywa i owoce, będziesz pełen sił życiowych i energii. Na tym to polega. Prawda, jakie proste?"

"Kiedy jesz martwą, pozbawioną wartości żywność, twoje ciało też nie ma w sobie życia. Natomiast jeśli stosujesz pełną życia dietę, obfitującą w świeże warzywa i owoce, będziesz pełen sił życiowych i energii. Na tym to polega. Prawda, jakie to proste.Pozdrawiam dzieki za życzonka.Tobie równiez życzę Dosiego Roku
Beata Cempel - Środa, 05 Styczeń 2011 13:22
Na zdrowie człowieka żywienie ma ogromny wpływ, lecz niemniej ważny dla zdrowia jest tryb życia.

Sposób żywienia zawsze powinien być adekwatny do trybu życia, do rodzaju wykonywanej pracy, do naszej budowy ciała, wieku.

Niewielkiej postury kobieta wykonująca pracę siedzącą w biurze może dzień przeżyć na kilku ciastkach zbożowych , jogurcie i sałatce warzywnej. Rosły mężczyzna pracujący na budowie 10 godzin dziennie musi dostać określoną ilość energii oraz składników budulcowych na zregenerowanie tkanki mięśniowej- i tego nie da się oszukać. Nie pociągnie on długo w zdrowiu na diecie wegetariańskiej, bo organizmowi niezbędne są pewne substancje i składniki pochodzenia zwierzęcego. Nie istnieje żadna uniwersalna super dieta dla wszystkich. Cukry i tłuszcze- tak przez wielu ludzi potępiane, także są w pewnych ilościach niezbędne i powie to każdy lekarz, żywieniowiec. Bez glukozy mózg człowieka nie mógłby pracować.

Oczywiście, że czym innym jest odżywianie się, a czym innym jest obżarstwo. Obżarstwa komentować myślę nie trzeba- wystarczy wejść w niedzielę do McDonaldsa i popatrzeć.

Co do odżywiania się- surowe warzywa i owoce są bardzo zdrowe. Lepiej zjeść jabłko czy gruszkę, niż cukierka, batona. Dietę roślinną warto jednak uzupełniać składnikami pochodzenia zwierzęcego. Nie musi to być bogata w holesterol wieprzowina. Znakomite są ryby, zwłaszcza oceaniczne, mało tłuste i najmniej skażone. Coraz większą popularność zdobywa także dziczyzna, np. jelenina (z hodowli oczywiście), która ma cztery razy mniej holesterolu niż wołowina. Nie każde mięso jest złe, nawet wieprzowe, o ile spożywane jest w umiarkowanych ilościach (zależnych od masy naszego ciała, rodzaju wykonywanej pracy, wieku).
animus - Środa, 05 Styczeń 2011 13:12
Och, bardzo Wam dziękuję za wszystkie szczere komentarze - tak odmienne, ale każdy wart zastanowienia. Tak jak z wieloma teoriami czy to dotyczącymi kosmosu, medycyny czy żywienia bądź religi i polityki (tych ostatnich unikam ), myślę, że w każdej teorii jest ziarnko prawdy. Myślę, również, że każdy wyciągnie cenne wnioski dla siebie - czy to z filmu wyżej, czy też z wypowiedzi - komentarzy. A może coś dopiszecie jeszcze?
Zapraszam odważnych :)

Co do młodości - Andrzej ma rację. Każdy z nas ma w genach zaprogramowaną starość. Myśle jednak, że chodzi o to, aby jak nabardziej świadomie i w umiejętny sposób opóźniać te nieuniknione procesy. Zamiast tego mamy wyniszczanie się i przyspieszanie starości współczesnym żywieniem napychającym nasze ciała w "trociny" czyli bezwartościową żywność. Taka żywność przyspieszy procesy wyniszczania naszych organów a tym samym przyspiesza starzenie sie organizmu - nie chodzi tu nawet o zmarszczki, ale o to, że młodzi ludzie mają dziś choroby wielu starczego, reumatyzm, choroby serca, miażdżyce, nadwage, nowotwory itd..

Myśle, że jest w tym ziarnko prawdy. Surowe jedzenie jest dla nas niezbędne z uwagi na zawartośc cennego dla nas błonnika - oczyszczenie jelit i usprawnianie procesów wydalniczych czyli oczyszczania z toskyn i produktów przemiany materii. Surowe warzywa czy owoce mają jeszcze coś - cenne enzymy bez których nie można żyć. Ja to nazywam "iskierki życia". W ugotowanych warzywach i owocach nie ma błonnika ani enzymów. Oczywiście witaminy i mikroelementy zawarte z surowych warzywach i owocach, to oddzielny temat.

Co do surowych ziemniaków - fuj... chyba byśmy sie pochorowali faktycznie :)
Jendka jest ciekawostka - dziki uwielbiaja surowe ziemniaki - świnie też chętnie je zjedza. Tym samym dzięki zawartym w ziemniakach enzymom świenie nie utyją, a przeciuez prościej byloby im rzucać surowe ziemniaki do karmy. Po co zadawać sobie tyle trudu i gotować ziemniaki dla świń?

Jak to jest?
Ziemniaki świnkom gotuje się... dzięki temu - jak mawiają dietetycy - świnki ładnie przybierają na wadze. To również jedna z zagadek współczesnej diety oraz plagi otyłośći. Dużo tzw. trans tłuszczy, cukrów i innych dodatków, ale przede wszystkim brak w żywieniu ważnego dodatku - surowych warzyw i owoców. Dlatego jestem jak najbardziej na tak za zjadaniem surowych warzyw i owoców. Zastanawiam się tylko wciąz nad mieśem, bo przyznam, że lubie sobie czasem zjeść pysznego kurczaczka w potrawce lub inne mięsko...

A co do bułeczek Baszki - och chciałoby się ich pokosztować - z dynią i siemieniem lnianym - mniam, mniam :)
Baszka, proszę daj nam przepis!         
Renata Zarzycka - Poniedziałek, 03 Styczeń 2011 14:04
Witam;) upiekłam w związku z powyższym bułeczki z owsem iha ha ha i siemieniem i dynią i pachniało chrupało i było pysznie .
Dzięki za ciekawe tematy -- warto myśleć od czasu do czasu nad ciałem i duszą ;))!!
baszka - Niedziela, 02 Styczeń 2011 16:24
Kilka uwag do filmu.
- pierwsze to wciskanie kitu, że możesz i powinieneś być zawsze młody i piękny, każde stworzenie przechodzi wszystkie stadia rozwoju aż po zaprogramowany przez naturę koniec.
- krowa je zawsze surowe zielsko i pomimo tego nie pozostaje rozkosznym cielaczkiem.
- podejrzane jest, jak w każdych szemranych reklamach, odwołanie do seksu. Jedz mango i ananasy a będziesz seksowna.( a po jabłkach i pietruszce?)
- mój Boże, facet wywalił wszystkie gary z kuchni a ziemniaki na surowo to trucizna - czy on jeszcze żyje?

Nie wiem o co w tym wszystkim chodzi - więc na pewno komuś chodzi o pieniądze.
Andrzej Ludkiewicz - Niedziela, 02 Styczeń 2011 16:14
No to ja jestem śląską roladą z kluskami i modrą kapustą, szklaneczką whisky z kawusią i papieroskiem... uuuuuuuuu... chyba jutro wyciagnę kopyta?
Ewa - Piątek, 31 Grudzień 2010 11:21
Witam,zgadzam się ze stwierdzeniem że jesteś tym co jesz,ale biorąc pod uwagę to że człowiek jest stworzeniem wszystkożernym a zwłaszcza drapieżnikiem,coś podobnego do niedżwiedzia,to musi jeść wszystko,przeceż natura nie może się mylić.Biorąc naprzykład moją osobę,jestem alergikiem od urodzenia,mam wrodzoną wadę serca.Od zawsze jem wszystko,mięso pod różnymi postaciami,chude , tłuste,wszystkie gatunki,ważywa,owoce,naprawdę wszysko i tak jak misie mam sezonową nadwagę,przeważnie zimą,nie uprawiam żadnych sportów,ale to z braku czasu,praca fizyczna na to nie pozwala,na dodatek jestem palaczem nałogowym,bo ponad 30 lat i teraz najciekawsze mam dość sporo znajomych,co prowadzą podobny tryb życia do mojego i podobnie jak ja nie chorójąna jakieś poważne choroby{katar czy jakieś przeziębienie się nie liczą}a ja u lekarza ostani raz byłem i to z grypąokoło 20 lat temu.Badania okresowe się nie liczą.Awziąść mapszykład tych co dbają o zdrowie,wegetarian itych co liczą kalorie zobaczcie sobie sami w przychodniach ilu ich tam jest w czasie wiosny i jesieni.Aja jestem zdania że kada trucizna ma swoją odtrutkę,niemam tutaj na myśli alkocholu,bo nie piję wogule,a wybór powinien i tak należeć do każdego z osobna,a nie straszyć ludzi zawałami ,chlesterolami ,rakami i takimi tam podobnymi. POZDRAWIAM:}
Henryk Rabus - Piątek, 31 Grudzień 2010 01:37
Ja także co prawda jem mięso,ale w małych ilościach i tylko chude -w życiu zabiegani ,zmęczeni nie zastanawiamy się chyba wszyscy nad tym co tak na prawdę jemy,a to błąd jak się okazuje na podstawie tego filmu...Im więcej człowiek może zobaczyć,przeczytać tym ma większą samoświadomość -może decydować ,a nie ślepo podążać owczym pędem za tym co kreują media i nakazują sztuczne trendy.Będę się starał przykładać większą uwagę do tej kwesti .To będzie moje nowe(jedno z kilku:))noworocznych postanowień!To na tyle nic odkrywczego ,ale moje osobiste i szczere:)
Robert - Czwartek, 30 Grudzień 2010 20:00
Bardzo ciekawy i ważny temat.
"największe i najsilniejsze zwierzęta na planecie nie jedzą mięsa"-to brzmi przekonująco.
Z pewnością nasi przodkowie jedli mięso ale w dużo mniejszych ilościach.
Dlatego dla mnie pierwszym słowem kluczem byłby"UMIAR".
Do tego może łatwiej przekonać niż do całkowitego wegetarianizmu.
Przez brak umiaru potrzeba produkcji żywności wydaje się wiecznie nie zaspokojona.
Więcej szybciej i...byle jak.
Tylko czy można inaczej przy tak dużej populacji?
Indywidualnie jednak na pewno możemy (z wielu powodów) zwracać uwagę na to co jemy.
Ja zastanawiałem się kiedyś nad innym aspektem : czy gdyby społeczeństwo takie jak nasze zmieniło trochę nawyki żywieniowe tzn ograniczalibyśmy mięso i ogólnie...hmmm..obżarstwo,to czy miałoby to realny wpływ na warunki trzymania zwierząt rzeznych i transport itp.
Czyli w jakim stopniu po za decydowaniem o sobie mamy wpływ na te zwierzęta i czy faktycznie jest sens dokonywania drobnych zmian. takich do których łatwiej przekonać statystycznego mieszkańca np.Polski
Jacek Kul - Czwartek, 30 Grudzień 2010 18:25