Społeczność
blog.ekologia.pl   Blogerzy   Ja i świat   NIE - dla chuliganów!
12

NIE - dla chuliganów!

Petycja przeciw dręczeniu i znęcaniu się nad zwierzętami - fragment

"Zwracamy się z prośbą o wymierzenie najwyższego możliwego wymiaru kary Piotrowi B., Piotrowi K. oraz Krzysztofowi T. z Lipnicy, którzy "dla zabawy" przywiązali psa do samochodu i ciągnęli za sobą aż odpadła mu głowa. Prawa zwierząt są w Polsce traktowane marginalnie i właśnie z tego powodu pozbawieni ludzkich odruchów zwyrodnialcy czu...ją się bezkarnie. Okrucieństwo, jakim wykazali się sprawcy, jest tak nieprawdopodobne, że nie ma dla niego usprawiedliwienia. Kochasz zwierzęta?"

Zobacz petycję w całości tutaj: http://www.petycje.pl/6148

Tu wpisz swoje poparcie na TAK -
http://www.petycje.pl/petycjePodpisz.php?petycjeid=6148&podpis_rodzaj=1


Na zdjęciu nasz pies owczarek niemiecki NORIS - żył 1996-2010

Zdefiniowane w polskim Kodeksie karnym (w rozdziale XIV, "Objaśnienie wyrażeń ustawowych", art. 115) występki noszą miano "chuligańskich" jeśli spełniają kryterium opisane w § 21. tego artykułu z Kodeksu Karnego .
Występkiem o charakterze chuligańskim jest występek polegający na zamachu na wolność, na cześć lub nietykalność cielesną, na bezpieczeństwo powszechne, na działalność instytucji państwowych lub samorządu terytorialnego, na porządek publiczny, albo na umyślnym niszczeniu, uszkodzeniu lub czynieniu niezdatną do użytku cudzej rzeczy, jeżeli sprawca działa publicznie i bez powodu albo z oczywiście błahego powodu, okazując przez to rażące lekceważenie porządku prawnego.

Zaliczenie występku do kategorii "chuligańskich" powoduje na ogół obligatoryjne zaostrzenie orzekanej kary lub uniemożliwia zastosowanie jej złagodzenia albo zawieszenia (Art. 57a, Art. 58, Art. 59, Art. 69).

ZOBACZ KOMENTARZE NA FACEBOOK >>

Ten wpis czytano 1692 razy.
To wszystko działo się jakiś czas temu , gdy nie zaglądałam tu jeszcze ...a dzisiaj mam wstrząsające zdarzenia z mojego regionu : 11 lipca dyżurny Straży Miejskiej w Bolesławcu otrzymał zgłoszenie o tym, iż na terenie działek przy ul. Konradowskiej mężczyzna powiesił na drzewie psa i uderza go siekierą w głowę..... Czy kogoś takiego można nazwać człowiekiem ? Ile zła kryje się w istocie ludzkiej i czym taki osobnik się kieruje , że jest zdolny do tak haniebnych i okrutnych czynów . Czasami wydaje mi się, że to niektórzy ludzie są zwierzętami ...
Gosia - Wtorek, 12 Lipiec 2011 21:50
ja na ten blog weszłam za późno, ale na szczęście wymiar sprawiedliwości ich dopadł. Choć dostali wysoką karę to i tak za małą!!!!! Robercie, oni w głowach nie mają nic!!!!!!
Anita - Piątek, 04 Luty 2011 10:12
Oczywiście tylko ostatni nieuk może pisać, że zwierzęta nie mają mózgu i uczuć. A rozpowszechniając takie poglądy powoduje właśnie takie okrutne zachowania młodzieży.Zrobiliście wielką i wspaniałą robotę, chwała Wam za to. Normalni, czujący ludzie są Wam bardzo wdzięczni, a dowodem jest ta wielość podpisów pod tą petycją jak i w sprawie koników.DZIĘKUJEMY.
Ewa - Środa, 19 Styczeń 2011 10:22
O tym, że pies to nie zabawka, a istota żywa, która czuje, myśli i kocha mówi zoopsycholog, Antonina Kondrsiuk na ekologia.pl - link:
http://srodowisko.ekologia.pl/ochrona-srodowiska/Przemoc-wobec-zwierzat-Problem-agresji-wobec-zwierzat-jest-dosc-powszechny-Jak-temu-zapobiec,13843.html 
Michał Zarzycki - Środa, 19 Styczeń 2011 09:25
Petycję już dawno podpisałam,rozpowszechniłam ją na FB,wysłałam komu się da...Im wiecej ludzi się dowie tym lepiej...
Droga/i "ja i skrzat" Blog Renaty i mój bardzo się różni... Renata ma rację,ja skopiowałam tekst petycji,link i rozpowszechniłam gdzie się da,bo o to w tej petycji i akcji chodziło...Nie bardzo rozumiem tej całej kłótni i przykro mi,ze zostałam w nią wciągnieta...Powielanie linku czy petycji w takich sprawch jest jak najbardziej wskazane!!!!Dlatego super,ze Renata,Iga i Jacek również nagłośnili tą sprawę gdzie się da...Dziękuję i pozdrawiam.
Justyna Ucińska - Poniedziałek, 17 Styczeń 2011 11:43
AKCJA - PETYCJA
Tylko przez 2 dni dzięki pomocy wielu ludzi, dzięki akcji IGI i JUSTYNY tu na ekologia.pl i Facebooku liczba osób podpisujących petycję z 42 tys. zwiększyła się na chwilę obecną do 46553 osób.

Bardzo dziękuję wszystkim za zrozumienie i wsparcie tej akcji.   
Nikt z nas z pewnością nie chciałby mieć urwanej głowy dla zabawy, tak jak nieszczęsny pies zabrany właśnie w tym celu ze schroniska.
Renata Zarzycka - Sobota, 15 Styczeń 2011 15:36
Użytkownikowi "Ja i Skrzat" również polecam napisać np o koniach spod tego linku :
http://centaurus.org.pl/
Właśnie na tej stronie znajduje się min.uratowana parę godzin temu klacz Jadzia.

Powielanie linku wskazane.
Jacek Kul - Sobota, 15 Styczeń 2011 01:47
Bardzo się ciesze że ludzie potrafią solidarnie i szybko zebrać się by nagłośnić taka sprawę jak ta w temacie.
Dziś miałem napisać do znajomych na tym portalu o pewnej klaczy która (jak wiele innych koni) stajnia przeznaczyła na śmierć (bo tak jest taniej kiedy wyeksploatowany koń już nie zarabia na siebie) i...
Nie zdązyłem bo po zaledwie 4-5 dniach zbiórki kasy udało się uratować konia.
Dzius miałem Wam o tym napisać i ...dziś klacz została uratowana.

Oczym to świadczy?
Coraz bardziej chcemy i umiemy wykorzystać potężne narzędzie jakim jest internet by realnie pomóc.
Wbrew pozorom naprawdę można.
Warto powielać takie tematy jak ten.
Jacek Kul - Sobota, 15 Styczeń 2011 01:45
Anonimowa osobo "ja i skrzat" - powiniennaś pomóc i napisać poparcie dla tej akcji, zamiast atakować.

Mój blog różni się bardzo od Justyny. Justyna skopiowała tekst petycji, podała do niej link i tyle. W tym blogu wiele słów więcej, jest dodatkowo link bezpośrednio do podpisu na TAK czego mi wcześniej bardzo brakowało oraz link do dziesiątek komentarzy poparcia akcji na facebooku.

Akcja jest bardzo ważna, a wszystko dla dobra sprawy. Wraz z Igą i Jackiem prowadzimy akcję nie tylko tutaj.

Justyna przekopiowała fragment tekstu z petycji zatem to nie jej słowa.
Jeśli słowa są oznaczone w cudzysłów bądź napisany jest dalej link do strony skąd pochodzą - to O.K. Nigdzie nie jest napisane, że nie można cytować kogoś lub np. petycji do Sądu.

O jakiej kopii więc piszesz?
========================

Anonimie "ja i skrzat" - czy już podpisałeś/łaś tę petycję?
Nic nie wspomniałeś/łaś o tym. Nie kochasz zwierząt i jesteś przeciwny/a tej akcji?

Z twoich danych na profilu wynika, że jesteś kobietą, ale tego nie wiadomo na pewno. Nic więcej o Tobie nie wiemy. Czy masz w tym jakiś ujryty cel, że nie podajesz swoich danych?

Jeśli chcesz być poważnie traktowany/a przez Społeczność ekologia.pl , warto podać swoje pełniejsze dane i dodać zdjęcie, aby każdy mógł spojrzeć w twoje oczy i aby wiedział z kim dyskutuje.
===

Pozdrawiam wszystkich życzliwych ludzi, a szczególnie tych, którzy kochają zwierzęta i dołączyli się do akcji.

P.S.
Wczesniej napisała tu osoba "Ja i skrzat", która zarejestrowała sie na ekologia.pl tylko po to aby powojować tutaj. Poniżej był jej zaczepny post.

                                         
Renata Zarzycka - Piątek, 14 Styczeń 2011 23:40
Podpisujcie się, proszę! Piesek wzięty z premedytacją ze schroniska, smutne życie i tragiczny koniec.. Kocham ludzi, ale "tych"...sama z PRZYJEMNOŚCIĄ przeciągnęłabym za autem
Iga - Piątek, 14 Styczeń 2011 13:19
ZOBACZ wiele głosów poparcia i KOMENTARZE NA FACEBOOK >> (link wyżej) 
Renata Zarzycka - Piątek, 14 Styczeń 2011 11:05
zrobić im to samo , co tacy mają w głowach
ooooooooooooooooooooooooooooooooooosiano?
Robert Kurczak - Czwartek, 13 Styczeń 2011 19:16