Społeczność
blog.ekologia.pl   Blogerzy   Ja i świat   MONSANTO i GMO to nasza przyszłość?
9

MONSANTO i GMO to nasza przyszłość?

Czy wiesz, że J.Maciej Trojanowski w latach 1979 - 1986 był przedstawicielem techniczno-handlowym na Polskę firmy Monsanto, a w latach 1986-1990 konsultantem naukowym d/s. żywienia firmy Hoffmann la-Roche Wien GmbH?

W późniejszych latach Maciej działał więcej na rzecz poprawy zdrowia u ludzi i odkrywał dla nas wiele tajemnic na ten temat np. o ibogainie, aspartamie, o cennych dla zdrowia falach elektromagnetycznych, o ktorych z nim rozmawiałam w 2004 roku.

Maciej Trojanowski i Renata Zarzycka
Z Maćkiem Trojanowskim na szkoleniu z zakresu psychologii (2004)

Jednak w ostatnim czasie na jednym z blogów, o. Stanisław Jaromi poruszył dość kontrowersyjny temat dotykający żywności GMO a szczególnie tematu działania przedstawicieli firmy Monsanto.

Obecnie firma MONSANTO jest największym producentem nasion roślin transgenicznych (GMO) - czyli trujących mutantów, które według "niezależnych" badań sponsorowanych przez firmę są rzekomo jadalne i zdrowe.

Korporacja słynie z gigantycznych przekrętów, kłamstw i korupcji najwyższych szczebli władzy oraz bezwzględnego egzekwowania kupionych przez siebie przepisów prawnych, do rujnowania życia zwykłych, drobnych farmerów.
Pracuje też nad totalną destrukcją bio-różnorodności światowych upraw - w imię zysku i totalitarnej kontroli wszystkich ludzi. Firma owa jest dziś największym producentem broni biologicznej używanej przeciwko całej ludzkości.

Warto zobaczyć wstrząsający film o tym największym "potworze korporacyjnym" - MONSANTO, który stanowi śmiertelne zagrożenie nie tyko dla gatunku ludzkiego, ale dla wszelkiego życia na naszej planecie. W filmie znajdziemy m.in. informacje o historii Monsanto: od Polistyrenów, PCB, broni chemicznej: słynnego defoliantu "Agent Orange" i dioksyn, po wspaniałe wynalazki przemysłu żywnościowego jak DDT, Aspartam, czy krowi hormon wzrostu. Okazuje się, że silnie powiązanych z firmą tą polityków jest bardzo wielu, a wśród nich Donald Rumsfeld i George Bush senior.

Dokument jest podsumowaniem kilkuletniego dziennikarskiego śledztwa znanej francuskiej dziennikarki. Zobacz i przekonaj się na własne oczy jakie są fakty na ten temat.

.

Z pewnością uważny słuchacz dostrzegł wyraźnie, jaki faktycznie cel ma produkcja żywności GMO oraz działalność MONSANTO. Myślę, że również każdy z nas znalazł odpowiedź na pytanie, czy faktycznie to możliwe, że w ciągu ostatnich 16 lat w Indiach kres swojemu życiu położyło aż 250 tys. rolników uprawiających GMO i o prawdopodobnie największej fali samobójstw w historii świata?
Informacja ta pochodzi z relacji Miłady Jędrysik „Ćwierć miliona samobójców” w "niedzielnej" Wyborczej oraz z powyższych odcinków filmu - znajduje się w odcinkach 7-11.

Co sądzisz o świecie w którym żyjemy, po oglądnięciu 11 odcinków filmu "Świat Według Monsanto"? Czy podoba Ci się taka przyszłość dla naszych dzieci i wnuków?

Ten wpis czytano 3842 razy.
Zgadzam się z Alicją
Renata Zarzycka - Środa, 06 Lipiec 2011 10:58
do Gościa Realisty
tylko że GMO nie powstało przez naturalne spontaniczne mutacje genetyczne ,natomiast podejrzewam że doprowadzi do spontanicznych mutacji genetycznych u ludzi żywiących się GMO.
alanowa - Poniedziałek, 27 Czerwiec 2011 12:00
:-[
Michał Zarzycki - Czwartek, 02 Czerwiec 2011 10:48
Dziękuję bardzo za okazane zaiteresowanie tą trudną tematyków pobudzającą myślenie, zmuszającą do wielu przemyśleń i zastanowienia się tak nad swoim losem jak też kolejnych pokoleń. Co z tego się "urodzi" na przyszłość???

Wszystko ma swoją cenę - co ludzkość straci za to, że "zyska" żywnośc GMO???
Jakie korzyści przyniesie modyfikowanie żywności i czy faktycznie będa to korzyści, skoro już dziś niszczy sie w wielu krajach nadmierne zapasy żywności?
A ponoć na świecie wiele ludzi głoduje?
Czy coś z tym jest nie tak?
Może ktoś to wyjaśni?

........
Renata Zarzycka - Środa, 01 Czerwiec 2011 12:18
Dziękuje za zaproszenie Renato.Właściwie nie bardzo wiem co jeszcze mogę dodać do słów przedmówców.
Żyjemy w erze informacji więc chyba jedyne co można (i trzeba) zrobić to nagłaśniać temat w nieskończoność by świadomość była jak największa.
Maniakalne dążenie człowieka do zysku zabija Ziemię i to kolejny - choć wyjątkowo rażący - przykład
Jacek Kul - Piątek, 27 Maj 2011 23:31
Dziękuję za zaproszenie. cóż ja mogę dodać do tego wszystkiego?
kiedyś na konferencji rolników na Jasnej Górze postawiłem kilka pytań z mej perspektywy. chyba są ciągle aktualne.
są też zapisane na mym eko-blogu dla katolików na ekai.pl

Czy można traktować życie w kategoriach ludzkiego wynalazku?
Czy Bóg Stwórca chce świata monokulturowego, ściśle kontrolowanego przez człowieka?
Żywe istoty stworzone przez Boga, powstałe w czasie milionów lat ewolucji pod miłującym okiem Boga Stwórcy i Pana Świata są dziś zamieniane w materiał dowolnie traktowany w laboratoriach globalnych firm.
Czy można się zgodzić na to, aby technologia (i to technologia kontrolowana przez nielicznych potentatów) zastąpiła naturalny cykl życia?
O. Stanisław - Piątek, 27 Maj 2011 10:47
Pozdrawiam serdecznie. Wielokrotnie oglądałem filmy z kłamstwami monsanto. Niezależne od monsanto badania dowiodły ogromnej szkodliwości spożywania żywności GMO.
Andrzej - Wtorek, 24 Maj 2011 20:37
Dziekuję za pierwsze komentarze. To bardzo kontrowersyjny temat i należy mu się dokładnie przyglądnąć, aby uzyskać własne przemyślenia tak jak Dajana czy "Realista" i jeszcze odważyć się rozmawiać na ten temat, a może nawet pisać. Dzielmy się z innymi ludźmi tymi ważnymi informacjami gdzie tylko można - na blogach i na portalach społecznościowych i kopiujmy linki do filmów, do wiadomości - pomóżmy w łatwym dostępie każdemu, kto chce poznać inną prawdę, niż Monsanto opisuje na swojej stronie www.
Każdemu z Państwa bardzo dziękuję za odwagę wzięcia udziału w tej dyskusji i przekazywanie tematu dalej oraz opisywanie go na swoim blogu lub np. dzielenia się linkiem niżej "LUBIĘ TO" w mediach społecznościowych na FB oraz na n-k, Blip, Twitter, MySpace itd.. !

Uważam, że musimy rozmawiać i dyskutować, przedstawiać argumenty za i przeciw, uświadamiać sobie i innym, że tego typu sprawy są tuż obok nas - przede wszystkim zadbać o nasze dzieci aby o tym wszystkim wiedziały - aby miały świadomość zakłamania dzisiejszego świata i przekłamywania treści wielu reklam!!!

Pewnego dnia możemy się mocno zdziwić, że aspartam - niszczy m.in. układ nerwowy - jest dopuszczony do spożycia dla dzieci w wielu słodycznach, dropsach, gumach do żucia i napojach, że kwasy ortofosforowe m.in. rozpuszczające nasze kości - są tak licznie obecne w żywności, czy też że glutaminian sodu i wiele innych substancji zjadamy codziennie w sporych ilościach a później zadajemy sobie pytanie - dlaczego ja - dlaczego to ja zachorowałem/ łam na... - "dlaczego to mnie tak Bóg pokarał"?

Tym czasem ten zakłamany świat chce nam wmówić, że tania, niewinna i wspaniała na większość chorób witamina C czy też cudowna witamina młodości i rozrodczości - E oraz od tysięcy lat poprawiające nasze zdrowie ZIOŁA (rumianek, szłwia, miłorząb..) są szkodliwe a zatem ZAKAZANE, bo ktoś ma w tym interes w imię "dbałości o ludzkość i nasze zdrowie oraz odżywianie". W zamian wciska nam antybiotyki, szczepionki czy chemioterapię na raka i leki frmakologiczne jako jedyne sposoby leczenia...
Dziwny jest ten świat i mnie to się takie działanie nie podoba :(
Renata Zarzycka - Wtorek, 24 Maj 2011 13:52
No...Renatko....szokujące....ale co my starsi schorowani ludzie możemy zrobić z taką potęgą jakim jest to monstrum ..jakim jest MONSANTO...jesć musimy.....kiedys umrzec też musimy...taki nasz los....jakimi srodkami mamy walczyć...????? skoro brakuje na życie podstawowe....przecież oni mają wszystko....nawet uzbrojonie wojenne.... Cóż, taka jest przepowiednia biblijna....że pod koniec będą niszczyć swiat wszystkie żywioły ziemskie....poprzez zapadanie się ziemi...morza i oceany będą wdzierać się głęboko w ląd i niszczć wszystko po drodze _ Tsunami...Tornada.poburze wietrzne trąby...mnożą się na niespotykaną skalę....powodzie....co roku....zjawisko od paru lat potęgujące się falami.....z jednego państwa do drugiego...i trwają już prawie cały rok bez względu na to czy zima czy wiosna czy lato...Także w przepowiedni jest mowa o biologiczym zniszczeniu ludkosci i ziemi.....Tak Reniu....kto ma siłę niech walczy..a zwłaszcvza Ci co mają do tych badań dostęp....ale i tak co ma się stać to się stanie......Wiesz co jest w tym smieszne ...że Ci co to produkują też są narazeni na smierc od tego co sami robią...ich to nie ominie....bo to będzie wszędzie rozniesione przez wiatr i wodę.....Super sprawa bo w sumie nikomu juz z młodszego pokolenia nie chce się pracować fizycznie....więc gdyby tegonie było swiat też by zginął od chwastów...który rosnie bardzo bujnie i o 100 razy szybciej niz potrzebne nam do Zycia zboż,ziemniaki i warzywa....oraz robale które nie tępione najpierw by pożerały wszystko za nim dostałoby się to na nasz stół...Tak więc...tak czy inaczej wszystko zmierza ku końcowi tego PIEKNEGO SWIATA....I CZY UMRĘ ZA ROK CZY ZA 10 LAT MI JEST WSIO RÓWNO....BO NA ZYCIE MAM GROSZE...i zaczyna robic się niezbyt ciekawie.....bo na kark wchodzą i przygniatają latka.....i nie wyobrażam sobie dożyć np...70-80 lat i zyc zniedołeżniała i znikąd opeki ni pomocy....bo wszyscy robią się obojętni i bezduszni....każdy sobie rzepkę skrobie....inawet czasami i tego nie robi...tysiące młodych ludzi nawet nie potrafi zatroszczyć się o chleb dla samego siebie.....żyją z dnia na dzień jak pasożyty....tu trochę zje tam troche mu skapnie a co będzie jutro????.....nieważne.....jakos to będzie......Wysłałam do paru osób ten temat i po za tym nie jestem w stanie nic więcej zrobić.....Zyczę wytrwałosci i zbierania pozytywnych plonów z Twojej działalnosci....jeżeli to jest Twoja oasja i cel w życiu to tylko podziwiać i pogratulować....A MOZE KIEDYS ZWYCIĘŻY DOBRO NAD ZŁEM...DZIĘKI TAKIM OSOBOM JAK TY....MOZE SWIAT NIE ZGINIE.....Pamiętam jak wszystko dawniej wypracowane własnymi rękoma wspaniale smakowało....każdy produkt miał swój smak, zapach i chciało się to jsć...dzis się tylko wspomina...i nic juz nie ma takiego smaku ani zapachu choc nosi różne nazwy ale smakuje tak smo.....jednakowo...już nijak.....ani nie pachnie....no może jeszcze powietrze wiosną i wszystkie kwiaty...nawet skoszona trawa jeszcze ma swój aromat....ale żywnosc już od dawna straciła na wartosci...dlatego tyle jest grubasów ...bo pęcznieją od byle czego...bez żadnej tresci....skoro i mleko nie ma już wartosci i jest skażone....Cóż Renatko szkoda gadać.....Przepraszam, za takie pesymistyczne zakończenie....Jestes super osobą....zapewne ...nie jeste sama...wspiera Cię zapewne mąż no i jak obserwuje aktywny jest też na swój sposób młodzieńczy syn....Serdecznie pozdrawiam.....Zyczę siły i wytrwałosci w tym co robisz....i przekonywania młodych do swojej działalnosci bo to do nich juz teraz i od nich zależy jakie będą mieli Zycie.??? Z Poważaniem...Barbara. - Dajana
DAJANA Xxxxxxxxxx - Poniedziałek, 23 Maj 2011 21:31