Społeczność
blog.ekologia.pl   Blogerzy   Ja i świat   Jakie myśli takie życie
8

Jakie myśli takie życie

Nasze myśli kształtują naszą świadomość i nadają barw życiu - pięknych, jasnych i mocnych, pastelowych i niewyraźnych, badź ciemnych i ponurych.
oprac. Renata Zarzycka

Wszystko zależy od nas samych - od Ciebie też.

Jak myślisz - jest tak czy nie?

Zobacz co na to NICK, który fascynuje ludzi na całym świecie swoim podejściem do życia i uczy jak być szczęśliwym mając tak niewiele.

MYŚLI KSZTAŁTUJĄ NASZĄ RZECZYWISTOŚĆ.

Może masz inne zdanie?

Odważ się i podziel się z nami swoim zdaniem.

Zgadzasz się z Nikiem - napisz proszę co Ci się spodobało.

Dziękuję za każdy komentarz ludzi dobrego serca
i pozdrawiam serdeczenie

Renata Zarzycka

Spis wszystkich blogów tutaj >>

Ten wpis czytano 2209 razy.
Każdy z nas ma w życiu chwile, że wydaje się nam, że jest gorzej niż źle i faktycznie wtedy tak czujemy . Około dwóch lat temu obejrzałam filmik o kimś podobnym jak Nik , nigdy wcześnie nie miałam do czynienia z osobą niepełnosprawną i właściwie nie wiedziałam jak mam się do niego zwracaj , jak pisać , żeby nie urazić i nie skrzywdzić . Pod wpływem swojego serducha zaprosiłam go do wspólnego pisania i o dziwo odezwał się do mnie , chyba sama w to nie wierzyłam . I tak trwamy razem na wspólnym pisaniu , wspólnym przezywaniu problemów , radości . Piszemy na pewnym temacie przyciągając ludzi z problemami i staramy się im w jakiś sposób pomóc :) I gdy zaczynam marudzić i płakać , Artur mi pisze : Gosia nie jest z nami aż tak źle , są ludzie z większymi problemami ... tymi słowami sprowadza mnie na ziemię . Człowiek przykuty do wózka od 16 lat , bez możliwości poruszenia choćby jednym palcem, pisze o tym, że inni mają gorzej , a pisze ustami, bo nie ma innej możliwości. To daje do myślenia i to bardzo, to my sami stwarzamy sobie w swoich głowach obraz jaki widzieć chcemy i to właśnie od naszych "myśli " zależy nasze samopoczucie i życie . Nie wiem czy wolno mi to zrobić ale wkleję wam link do tematu Artura , jeśli zechcecie to obejrzyjcie o nim filmik ( długo się ładuje ). Zobaczycie człowieka tak słabego a tak silnego...niby bezradnego a jednak wielkiego , człowieka który jest w niewyobrażalnej sytuacji a pomaga innym niepełnosprawnym ...

http://www.bolec.info/index.php?op=forum&forum=16&act=showtopic&topic=13975&strona=1
Gosia - Wtorek, 12 Lipiec 2011 22:15
Niesamowity film Renatko. Miałam już okazję oglądać filmy z Nikiem i zawsze robią ogromne wrażenie.W dzisiejszych czasach często zapominamy o prawdziwych wartościach, o tym jak cennym jest samo życie i radość z każdego dnia. Widzimy wiele problemów - zła pogoda, zmarszczki, zbędna fałdka na brzuchu, brak pieniędzy na nowy telewizor... wymieniać można w nieskończoność i przytaczać różne przykłady. I oto widzimy człowieka, który pomimo swojego kalectwa cieszy się życiem, pokonuje z uśmiechem na twarzy swoje bariery i przeciwności tego świata. Zawsze łza się w oku kręci i refleksja nad swoimi myślami jak się widzi takie rzeczy. W tym filmie podoba mi się to, że oglądając tego pełnego życia człowieka można zauważyć jakie nasz umysł potrafi mieć ograniczenia. Jak wiele rzeczy Nick potrafi zrobić, podczas gdy mi jako człowiekowi zdrowemu fizycznie wydawałoby się to niemożliwe. Ale jednak jest możliwe, wiec to są ograniczenia naszego umysłu, a nie rzeczy niemożliwe. Jestem pełna szacunku dla takich ludzi i pomimo łez napływających do oczu w czasie oglądania nastrajam się optymistycznie.
Katarzyna Fiedorowicz - Środa, 22 Grudzień 2010 21:24
Bardzo mądrze piszecie i wiele cennych informacji. zgadzam się w 100 procentach z Wami. Myślę, że warto nauczyc się cieszyć z tego, że jesteśmy, jacy jesteśmy i co mamy - tu i teraz - nauczyś się docenić to. Ta umiejętność pozwoli nam być szczęśliwymi ludźmi.
Bardzo podoba mi się przykład Nicka i wiele razy go podaję w rozmowach na FB czy na wykładach. Możemy się wiele od niego nauczyć - przede wszystkim tego aby przestać nie narzekać i robić z siebie ofiarę. Dziś wiele ludzi nauczyło się żyć poprzez narzekanie i męczenie innych tym narzekaniem.
Warto docenić to co mamy, dostrzec pozytywne strony życia i dziękować za to losowi. Szczególnie warto pomyśleć o tym na Święta Bożego Narodzenia, aby były radosne i w gronie nabliższych osób, czego życzę Wszystkim z całego serca.    
Renata Zarzycka - Wtorek, 21 Grudzień 2010 23:36
każdy dorosły człowiek sam kształtuje swoje życie -jest takie nawet powiedzenie że dla jednych szklanka jest do połowy pełna a dla innych że do połowy pusta...dlatego trafne jest stwierdzenie Nica zgadzam się z nim;)pozdrowienia od mojej żony Asi-Robert
Robert - Poniedziałek, 20 Grudzień 2010 13:04
Nick faktycznie zawiera credo, że myśli kształtują naszą świadomość...rzeczywistość.
W mojej ocenie zależy to także od pewnych uwarunkowań..od tego co odbieramy ze świata,który nas otacza.Stąd czerpiemy siły..zdobywamy doświadczenia, determinację.
Człowiek sam dla siebie nie istnieje.
krajobraz - Poniedziałek, 20 Grudzień 2010 07:37
Nick jest niesamowity. Pomimo wielu przeszkód, które spotyka każdego dnia jest doskonałym przykładem szczęśliwego człowieka. Powinniśmy się od niego dużo uczyć.
Zgadzam się w 100 % ,że nasze myśli kształtują naszą rzeczywistość/ osobowość. To o czym myślimy i jakich sytuacjach się znajdujemy każdego dnia ma swoje odzwierciedlenie w przyszłości. Osobowość kształtowana jest przez całe życie, szczególnie w okresie dzieciństwa oraz młodości poprzez wpływ bodźców zewnętrznych w procesie socjalizacji, a także własnej aktywności jednostki. Istotną rolę odgrywają tu również wrodzone cechy biofizyczne. Kształtuje się przez doświadczenia, kontakty z osobami znaczącymi dla danej osoby, role społeczne pełnione przez daną osobę, a także wydarzenia powtarzające się lub wyjątkowo silne.
marcin-kowalski - Niedziela, 19 Grudzień 2010 21:43
Kamilu - jesteś jak zawsze niezawodny i można na Ciebie liczyć.
Dziekuję Ci za Twoją odwagę w wyrażaniu myśli i to, że napisałeś swój komenatarz.
Jak zauważyłam, wiele osób boi się chyba pisać. Nie wiem dlaczego?
Czy to strach przed krytyką, czy brak własnego zdania, czy zamknięcie w sobie?

Czasem się zastanawiam nad tym, o co chodzi, że tak wiele osób odwiedza blogi, ale tak mało osób pozostawia tam swój ślad, choćby kilka ciepłych słów bądź krytycznych jesli trzeba.

Do odważnych świat należy i do ludzi myślących, a czytając trzeba czasem dokonac wysiłku i zastanowić się oraz dobrze jeszcze coś napisać.
Zatem Kamilu - dziękuję za ten i wszystkie dotychczasowe wpisy.

Pozdrawiam wszystkich odważnych i tych mniej odważnych, równie serdecznie.  
Renata Zarzycka - Niedziela, 19 Grudzień 2010 18:07
Nic ujac natym blogu nic dodac bede czekał na nastepny pozdrawiam blogera
.Kamil - Niedziela, 19 Grudzień 2010 17:47