Społeczność
blog.ekologia.pl   Blogerzy   Ja i świat   Ekokolonie i przyrodnicze obozy dla dzieci
5

Ekokolonie i przyrodnicze obozy dla dzieci

Turystyka czysto wypoczynkowa dla dzieci jest coraz rzadsza. Dzieci i ich rodzice, najczęściej wybierają aktywny wypoczynek połączony z rozrywką oraz edukacją. Wszak kiedy uczymy się najefektywniej? Każdy psycholog i pedagog wie, że uczymy się najlepiej podczas zabawy.

Kolonie i obozy ekologiczno-przyrodnicze

”Wpatrz się głęboko, głęboko w przyrodę, a wtedy wszystko lepiej zrozumiesz” - Albert Einstein


powiększ >>

Eko – Wioska >>
Obóz EKOUrwisa ekologiczna kolonia dla dzieci >>
EKO-ART Obóz ekologiczno-artystyczny plus rekreacja dla młodzieży >>
Ekoprzygoda w Puszczy Białowieskiej – Kolonia rekreacyjno – przyrodnicza ( 9-13 lat) >>
Fotograficzno – przyrodniczy obóz młodziezowy w PUSZCZY BIAŁOWIESKIEJ (14-18 lat) >>

To tylko nieliczne przykłady z szerokiej oferty.

Z niezwykłych i wyjątkowych obozów znalazłam m.in. obóz z własnym psem oraz obozy kształcące silną postawę i osobowość dziecka. Ważne jest to szczgólnie teraz - w świecie, gdzie jak wynika ze statystyk - co 10 dziecko ulega przemocy szkolnej ze strony swoich kolegów bądź koleżanek i to już od 1 klasy szkoły podstawowej.
Jak sobie z tym radzić, jak nie poddawać się presji?
Jak w wyniku agresji i nękania szkolengo nie popaść w stres i skrajne załamanie nerwowe, a tym samym jak wzmocnić się psychicznie i zmienić swoją mentalność na bardziej pozytywną, wyrozumiałą i tolerancyjną dla innych?
To wszystko na specjalistycznych kolniach i obozach dla dzieci, które po tych warszyatach świetnie poradzą sobie z chiliganami szkolnymi. Natomiast praca z własnym psem jest również wspaniałą terapią odstresowującą dzieci.

Obóz z własnym psem – 20 godzin szkolenia psa z zakresu podstawowego posłuszeństwa i 20 godzin treningów na specjalnym torze dla psów – agility. Z własnym psem na wakacje – obóz dla młodzieży od 12 lat – kurs I stopnia (początkujący) >>

AKADEMIA UMYSŁU - „JAKIE MYŚLI TAKIE ŻYCIE”

„Dusza przebywająca w świecie zmysłów utrzymując je w harmonii…odnajduje spokój i ukojenie” - Bhagavad Git

Kiedy ciało odpoczywa, rozum toczy odwieczną walkę o Twój byt. Czy poddasz się jego mrocznej sile, nie podejmując rzuconego przez mózg wyzwania? Dlaczego mózg płata figle, co nim kieruje i jak można wykorzystać jego siłę?
Pomyśl o tym aby rozszerzyć zakres wiedzy dziecka o cenne informacje z zakresu poznawania i rozumienia ludzi oraz panowania nad emocjami i budowania emocji – to na warsztatach aktorskich. Niech nauczy się asertywności, słuchania i komunikacji werbalnej oraz autoprezentacji. Niech dowie się o tym co nas różni i dlaczego – to nauka o różnych typach osobowości i o pracy naszego mózgu – niezbędna wiedza w rozwoju osobistym współczesnego człowieka. Niech nasze dziecko z marudy i wiecznie niezadowolonego i narzekającego na swój los człowieka, stanie się człowiekiem zaradnym i rozumnym, który wie, że w życiu wszystko zależy od jego decyzji i pracy nad sobą ("Każdy jest kowalem swego losu")oraz dlaczego jednym powodzi się w życiu, a inni robiąc z siebie ofiarę zajmują się szukaniem wymówek, usprawiedliwień dla siebie i oczernianiem tych - którzy odważyli się mieć marzenia i je realizować...
Wszystkie te informacje a nawet więcej, można zdobyć na obozie dla młodzieży (od 13-18 lat). Obóz psychologiczny w Rozewiu – Sekrety Umysłu – ma charakter warsztatowy, pozwalający na lepsze poznanie siebie i kształtowanie umiejętności zachowania się w różnych sytuacjach.
Oto program obozu SEKRETY UMYSŁU na ten rok >>
Zobacz więcej – Klub Poszukiwaczy Przygód >>

Z podobnej cennej tematyki antystresowej dla młodszych dzieci (11-17 lat), na uwagę załuguje wypoczynek w Czaplinku, Pojezierze Drawskie (woj. zachodniopomorskie). Tam czeka na dzieci wyjątkowa tematyka o życiu, szczęściu, przyjaźni, kolorach i zdrowiu, o osiąganiu celów i spełnianiu marzeń oraz o przedsiębiorczości, radzeniu sobie ze stresem i o radości dnia codziennego. OBÓZ CZŁOWIEKA SUKCESU - SZKOŁA WIARY W SIEBIE I TRENING MOTYWACYJNY >>

Z ciekawych i oryginalnych tematycznie obozów warto jeszcze wymienić m.in.:

ZAGADKI DR HOUSE’A – OBÓZ MEDYCZNY – dla przyszłych Lekarzy>>
Obóz dla młodych Architektów >>
Obóz dla projektantów stron WWW >>
Z Archiwum X >>
Obóz rycerski >>
W KLASZTORZE SHAOLIN i ćwiczenia dla umysłu >>
TOP MODEL >>
Obóz Afro >>
Obóz Latino >>
Capoeira Brasil >>
Orientalny Obóz Zen >>
Akademia Agenta Bonda >>
Akademia Młodego Pilota – lotnika>>
KOLONIA W BIESZCZADACH – OGROMNIE EXTREMALNE WAKACJE – Polańczyk, Bieszczady. Program realizowany przy współpracy z Bieszczady Adventure oraz Fundacją Byłych Żołnierzy Jednostek Specjalnych GROM >>

Warto dodać, że wysyłając na obóz więcej niż jedno dziecko z rodziny, wiele firm udziela zniżek a za kolejne dzieci z rodzeństwa zapłacimy znacznie mniejszą kwotę. Również wykupując 2 lub więcej obozów w jednej firmie – będąc klientem danej fimy w wielu przypadkach otrzymamy zniżkę. Należy pytać o zniżki i promocje.

A jakie kierunki zainteresowań na swój aktywny wypoczynek wybrało w tym roku Twoje dziecko?

Więcej informacji o koloniach i obozach tutaj >>

Zobacz następny wpis:
Podróże marzeń – spotkanie podróżników na UMK w Toruniu >>>

Ten wpis czytano 5769 razy.
Masz racje Marleno - my takich możliwości nie mieliśmy. Nawet moje starsze od Michała o 10 lat dzieci, nie jeździły na takie kolonie czy obozy - nie wiedziałam czy wogóle takie itnieją. Przegladąjąc bogatą ofertę wypraw dla naszych pociech jestem w szoku i stąd ten wpis na blogu. Mam nadzieję, że dla wielu osób będzie przydatny i pomocny w doborze miejsc oraz tematów na ciekawe i fajnie spędzenie wakacje :)
Renata Zarzycka - Niedziela, 15 Maj 2011 15:34
Ciekawa sprawa. Kiedy ja byłam w wieku Twojego synka, nie miałam takich możliwości. Fakt, że kiedy można było, to korzystałam z podobnych ofert. Byłam np. na obozie harcerskim, który programowo nazywał się "szkoleniowym" i muszę powiedzieć, że do dziś bardzo mile to wspominam i dziękuję mamie, że pozwoliła mi na taki wyjazd. Samodzielność, taktyczne i konstruktywne myślenie, radzenie sobie z samą sobą w trudnej sytuacji czy w stresie- to były główne atuty tamtego wyjazdu. No a poza tym mnóstwo dobrej zabawy, bo bez tego by się nie obyło :)
Marlena - Niedziela, 15 Maj 2011 14:21
Dodam do wypowiedzi Michała, że wypełniając dokumety do gimnajzum Michał z wielu kół naukowych wybrał koło "Redaktorów Gazetki Szkolnej". W tym roku szkolnym też pracował w Gazetce szkolnej i miał swoją rubrykę na całą stronę o zwięrzetach, a na korytarzu szkolnym wiszą opracowania z miejsc gdzie podróżował - w języku angielskim. W nagrodę za chęci i za pracę oraz dobre oceny, pojedzie dodatkowo na dwa różne obozy: reportersko-fotograficzny i Warsztaty dziennikarskie z dziennikarzami Gazety Wyborczej. Ponieważ ma wciąż wiele pomysłów i warto je utrwalić na "papierze" w necie, a jego marzenim jest się szkolić w kierunku reportersko-dziennikarskim, myślę że warto wspierać dzieciaki i pomagać im rozwijać swoje umiejętności oraz pasje. Moim zdaniem program Warsztatów pod patronatem Gazety Wyborczej jest w tym pomocny, ciekawy i wart polecenia innym zainteresowanym -
http://www.almatur.opole.pl/oferty_wczasy.php?oferta=1379

Pozdrawiam Wszystkich serdecznie :)
Renata Zarzycka - Sobota, 14 Maj 2011 19:49
Świetnie! Już każde dziecko będzie miało co wybrać (tak sądzę) Ja oczywiście też musiałem coś wybrać i wybrałem wokalny i fotograficzny. Oba mnie bardzo interesują, bo lubię śpiewać i bardzo lubię fotografować. A ponieważ nie miałem co robić w wakacje, więc pojadę na te dwa obozy i możę się czegoś nowego nauczę. Pozdrawiam.
Michał Zarzycki - Sobota, 14 Maj 2011 17:32
Dość przydatny temat dla rodziców i dzieci szczególnie teraz. Wydaje mi się, że obóz fotograficzno-przyrodniczy ( 14-18 lat ) ma ciekawy program m.in.:
"zajęcia fotograficzne, prowadzone przede wszystkim w plenerze pozwolą na zdobycie umiejętności fotografowania przyrody: zarówno krajobrazów, jak i mniejszych obiektów: drzew, kwiatów, ptaków, owadów oraz poruszających się zwierząt, a ponadto – miejscowej architektury."
taniec - Sobota, 14 Maj 2011 00:24